Maciej Lisowski odwiedził Stany Zjednoczone na zaproszenie ambasadora USA

Maciej Lisowski wielokrotnie udowadniał swoje zaangażowanie w poprawę kontaktów polsko-amerykańskich. Jako postać znana i szanowana w środowisku prawno-politycznym pojawiał się na wielu wydarzeniach związanych z kulturą i historią USA. Pan Maciej wielokrotnie odbywał wizyty w ambasadzie, chciał również za pomocą amerykańskich rozwiązań usprawnić polski system prawny.

Na wizyty do ambasady, Pan Maciej Lisowski wielokrotnie zapraszany był osobiście przez ambasadora USA w Polsce, Paula W. Jonesa. Gdy ten urzędował jeszcze na terenie naszego kraju, Pan Lisowski miał okazję m.in. uczestniczyć w obchodach amerykańskiego święta niepodległości w 2018 roku. Rok wcześniej, jako oficjalny gość ambasady pojawił się na koncercie The United States Air Forces Europe Band oraz był obecny podczas przemówienia Donalda Trumpa na placu Krasińskich – towarzysząc całej śmietance polskiej polityki, m.in. prezydentowi i parlamentarzystom. W 2019 roku Pana Macieja odwiedziła z kolei specjalna delegacja z USA, w której skład wchodził Rudolph Giuliani – były burmistrz miasta Nowy Jork, oraz osobisty doradca prezydenta Trumpa.

W roku 2019 Pan Maciej zaliczył wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Razem z wybranymi członkami Fundacji Lex Nostra udał się w delegację w celu zapoznania się z systemem i obyczajami prawnymi panującymi w USA. Chodziło również o zaobserwowanie zwyczajów praktycznych, związanych z aresztowaniem lub bieżącym przebiegiem rozprawy. Delegacja uzyskała dostęp do zwiedzenia sądów w Chicago i Waszyngtonie, mieli również okazję zobaczyć część trwającej rozprawy. Zespół Lex Nostra poznał również od kuchni areszt śledczy w Waszyngtonie, po którym oprowadził ich Szef Ochrony Sądu – major Jimmy Barrett. W trakcie tego wyjazdu Pan Maciej odwiedził również Wall Street i zrobił sobie słynne zdjęcie porównawcze z bykiem 🙂