Maciej Lisowski na obchodach grupy wyszehradzkiej i uroczystościach w ambasadzie USA

Zawiązywanie kontaktów międzynarodowych nie zawsze musi oznaczać dalekie wyjazdy. To przede wszystkim wyrażenie uznania za inicjatywę, jaką inne narody wykazują na terenie naszego kraju. Polacy chcą by doceniło się ich kulturę i historię na świecie – nie dziwi więc, że tak samo Pan Maciej Lisowski postępował wobec przedstawicieli innych narodów, odwiedzających lub rezydujących w Polsce. Przez lata swojej działalności dyrektor Lisowski gościł z tego na wielu wydarzeniach i obchodach organizowanych przez przedstawicieli zagranicy.

Obchody w ambasadzie

Ambasadorowie chyba lubią pana Macieja. Inaczej nie miałby on okazji pojawiać się na wydarzeniach organizowanych przez ambasady w Polsce. Tymczasem pan Maciej był wielokrotnie zapraszany na przeróżne wydarzenia – przede wszystkim przez ambasadę USA. Uczestniczył tam w uroczystych obchodach stulecia wystąpienia prezydenta Wilsona w Polsce i przemówieniu obecnego prezydenta USA, Donalda Trumpa.

Pan Maciej ma pozytywne kontakty również w ambasadzie innego anglojęzycznego mocarstwa. Wielokrotnie uczestniczył w spotkaniach z przedstawicielami Wielkiej Brytanii. Zaproszony został między innymi na obchody urodzin Królowej Elżbiety II w 2018r. W tym samym roku, pierwszego sierpnia, razem z przedstawicielami brytyjskiej ambasady oddał hołd i złożył kwiaty pod pomnikiem Brytyjskich Lotników, którzy wspierali przebieg powstania warszawskiego w 1944 roku. W 2017 roku Pan Maciej został nawet zaproszony do ambasady osobiście przez pełniącego funkcję ambasadora Jonathana Knota.

Grupa wyszehradzka

Utrzymywanie ciepłych stosunków z przedstawicielami grupy wyszehradzkiej również zawsze pojawiało się na liście najważniejszych kwestii u pana Macieja. Wystarczy wspomnieć, że towarzyszył on na przykład swojemu wieloletniemu mentorowi i przyjacielowi, Kornelowi Morawieckiemu w uroczystości nadania mu jednego z węgierskich odznaczeń narodowych – Order Zasługi. Dyrektor Lisowski utrzymuje również pozytywne kontakty z innymi krajami grupy wyszehradzkiej – w tamtym roku spotkał się na przykład z ambasadorem Litwy, Eduardasem Borisovasem, odwiedzał również Czechy, o czym więcej możecie przeczytać w ostatnim artykule.