TRWAM

Maciej Lisowski gościem Kongresu Chrześcijańskich Przedsiębiorców

W sobotę 9 grudnia 2017 roku odbył się Kongres Chrześcijańskich Przedsiębiorców w Sejmie RP, organizowany przez Polską Akademię Biznesu. Jednym z głównych gości tego wydarzenia był założyciel i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA – Maciej Lisowski. Cały kongres był transmitowany w telewizji TRWAM.

Tematem przewodnim całego spotkania był „Biznes po chrześcijańsku”. Maciej Lisowski został na niego zaproszony jako panelista w otwierającej Kongres dyskusji „Jak zmieniać prawo, aby polskie firmy mogły się lepiej i szybciej rozwijać?”

Uczestnicy rozmawiali o tym, jakie bariery ograniczające rozwój mogą spotkać rozpoczynających przedsiębiorców, ale także jakie zmiany można wprowadzić w prawie, w tym właśnie zakresie. Poza Maciejem Lisowskim w Kongresie Chrześcijańskich Przedsiębiorców w Sejmie RP brali udział jeszcze między innymi analityk gospodarczy oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości – Jan Szewczyk, a także mecenas i wiceprezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – Jerzy Kwaśniewski.

Całe wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, z kolei Fundacja LEX NOSTRA, której dyrektorem jest właśnie Maciej Lisowski promowała i wspierała Program Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i ich Rodzinom, który realizuje wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości.