Maciej Lisowski

Maciej Lisowski zabrał głos ws. polskiego sądownictwa

O patologii w polskim systemie sądownictwa wiemy nie od dziś. Praktycznie każdego dnia słyszymy o bardzo kontrowersyjnych decyzjach i wyrokach. Polskie media wręcz prześcigają się w uwypuklaniu absurdów. Niestety mamy również duży problem z tym żeby je wyeliminować, a sam system odpowiednio usprawnić.

W związku z tym głos w sprawie polskiego sądownictwa zabrał założyciel i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA – Maciej Lisowski. Współautor książki „Prawo i pięść”, mówiącej właśnie o wielu patologicznych sytuacjach w polskim sądownictwie był gościem Jerzego Jachowicza w audycji „Kulisy spraw” Polskiego Radia 24.

Maciej Lisowski zabrał głos chociażby w sprawie ostatniej reformy sądowej. Zwrócił również uwagę jak bardzo na ten problem zwraca uwagę Fundacja LEX NOSTRA oraz, że mimo zmian władz struktury sądowe nie ulegają zmianie.

„O patologii w polskim sądownictwie, jako fundacja Lex Nostra, mówimy już od 9 lat. Niektóre z opisanych przeze mnie w 2012 roku doniesień są nadal aktualne i wydaje się, że jest to niekończąca się historia. Czasem ręce mi opadają, bo co prawda zmiany powoli następują, ale wielu bohaterów, którzy zostali okrutnie potraktowani przez nasz wymiar sprawiedliwości, już na poprawę swojej sytuacji nawet nie liczy” – mówił m.in. Maciej Lisowski.