interwencja

Maciej Lisowski ekspertem programu „Interwencja” w Polsacie

W jednym z ostatnich odcinków programu „Interwencja”, który jest emitowany w telewizji Polsat została poruszona sprawa Pana Władysława Sitko z Wieliczki. To właśnie ten mężczyzna chcąc pomóc swojej najbliższej rodzinie, w tym bardzo chorej matce sprzedał mieszkanie. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że teraz może stracić 100 tysięcy złotych, albo dom!

Wszystko to za sprawą bonifikaty, która została przyznana matce Pana Władysława przy wykupie mieszkania. Teraz, już po sprzedaży o zwrot 100 tysięcy złotych upomina się Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Niestety Pan Władysław takich pieniędzy już nie posiada, ponieważ rozbudował dom, do którego przyjął właśnie schorowaną matkę i swojego równie chorego brata.

Całej sprawie z bliska przyjrzał się dyrektor Fundacji LEX NOSTRA, Maciej Lisowski, który był ekspertem w tej sprawie. Twórca książki „Prawo i pięść” w pełni stanął po stronie poszkodowanego argumentując to następująco.
„Tutaj mamy przypadek osoby, która chciała pomóc najbliższej rodzinie i tej rodzinie pomogła. Pan Władysław nie odniósł żadnych osobistych korzyści. Myślę, że urzędnicy powinni zdecydowanie inaczej podejść do sprawy.”