Wizyty i działalność społeczna Macieja Lisowskiego

Maciej Lisowski jest osobą niezwykle aktywną społecznie – zarówno poza granicami naszego kraju jak i tutaj, na miejscu. Od czasu założenia fundacji pojawiał się na wielu ważnych wydarzeniach, zarówno tych, które są związane ze sprawami krajowymi, jak i na spotkaniach z przedstawicielami władz lub służb innych państw, w celu poprawy stosunków międzynarodowych. Wiedza i doświadczenie pana Macieja docenione zostały również na uczelniach i eventach naukowo-społecznych – był np. gościem na XVIII Inauguracji Roku Akademickiego Wyższej Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w 2018 roku, pojawił się IV Kongresie Nauk Sądowych, gdzie udzielił krótkiego wykładu, czy jako gość na konferencjach prasowych i konsultacjach – np. w Ministerstwie Sprawiedliwości i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Stosunki polsko-amerykańskie

Aktywna walka o poprawę stosunków międzynarodowych wymaga otwarcia i rozmów z przedstawicielami przeróżnych państw. Wspominaliśmy już wcześniej o międzynarodowych wyjazdach Macieja Lisowskiego, między innymi do Kurdystanu, w celu wsparcia działań proniepodległościowych. Wkład w politykę zagraniczną można mieć również jednak przebywając w kraju. Dyrektor fundacji Lex Nostra w ostatnich latach uczestniczył między innymi w obchodach Amerykańskiego Święta Niepodległości w 2017 roku, na zaproszenie ambasady USA, był też obecny wśród gości Ambasady Stanów Zjednoczonych w trakcie warszawskiego przemówienia Prezydenta USA Donalda Trumpa.

Pielęgnowanie pamięci

Dyrektor fundacji szczególnie angażuje się również w pielęgnowanie pamięci o ofiarach holokaustu. W 2017 roku wziął udział w rozdaniu odznaczeń im. Antoniny i Jana Żabińskich dla Polaków szczególnie zaangażowanych w ochronę żydów w trakcie II wojny światowej.  W tym samym roku pojawił się również na I Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Pamięci „WALCZĄCYM O NIEPODLEGŁOŚĆ”, organizowanym przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK, Fundacja Pamięci AK „Kresy RP” i Stowarzyszenie Solidarność Walcząca oraz w otwarciu wystawy „Polscy Żydzi w przestrzeni politycznej II Rzeczpospolitej”.