Maciej Lisowski gościem audycji “Siódma 9”

Maciej Lisowski, dyrektor Fundacji Lex Nostra był niedawno gościem audycji “Siódma 9” emitowanej na antenie Radia Warszawa. Okazją do wizyty był trwający od 21 do 28 lutego 2020 r. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Idea obchodów tego tygodnia zrodziła się w 2000 r. i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Ze względu na to, że Fundacja Lex Nostra od dawna udziela pomocy ofiarom przestępstw i ich rodzinom, była to świetna okazja na poruszenie tego tematu w mediach oraz przybliżenie charakteru działania Fundacji. Maciej Lisowski wskazał na konkretne obszary udzielanej przez Fundację pomocy, podkreślił jej kompleksowość oraz wielowymiarowość. “Udzielamy pomocy bardzo kompleksowo. To może być pomoc materialna (np. dofinansowanie dopłat do czynszu, zapewnienie schronienia osobom, które nie mogą pozostać w miejscu zamieszkania ze względu na przemoc domową). Może to być także pomoc prawników, psychologa czy psychiatry” – mówił Maciej Lisowski w rozmowie z red. Piotrem Otrębskim.

Dyrektor Fundacji Lex Nostra wspomniał również o tym, że Fundacja nie tylko prowadzi od 10 lat indywidualne działania mające na celu pomoc pokrzywdzonym, ale również współpracuje z różnymi podmiotami, do których należą m.in.: Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.