Orła

Osiągnięcia Macieja Lisowskiego

Podczas kariery działacza społecznego, dyrektor fundacji Lex Nostra, Maciej Lisowski angażował się w wiele spraw związanych z ochroną praw obywatela, interweniował w sprawach słabszych i niósł pomoc prawną. Historię interwencji i spraw, z którymi do czynienia miała fundacja i pan Maciej można znaleźć na stronie Lex Nostra w odpowiednim dziale. Sama organizacja nadal niesie pomoc, zarówno ofiarom przestępstw, jak i osobom niezaznajomionym z prawem, lub potrzebującym pomocy psychologa.  Nie dziwi więc, że przez ponad 20 lat prowadzenia takiej działalności, pan Maciej Lisowski miał okazję pełnić odpowiedzialne, opiniotwórcze stanowiska i zostać odznaczony państwowymi i niezależnymi nagrodami.

Funkcje i odznaczenia Macieja Lisowskiego

Bliską życia politycznego funkcją, którą pełnił Maciej Lisowski od roku 2016 była rola asystenta społecznego ś.p. Kornela Morawieckiego – doświadczonego polityka, Marszałka Seniora i ojca obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego. Zajmował się on nie tylko merytorycznym wsparciem posła, ale aktywnie uczestniczył w życiu komisji sejmowych, szczególnie tych, których zakres obowiązków obejmował obrady na temat kultury prawnej i praw człowieka oraz obywatela w Polsce. 

Choć działalność Lex Nostra potrafiła być kontrowersyjna, (szczególnie poprzez konflikty z np. nieuczciwymi urzędnikami i przedstawicielami władzy), koniec końców została wielokrotnie doceniona, zarówno przez podmioty niezależne, jak i te państwowe. W Listopadzie 2019 roku, pan Maciej Lisowski został odznaczony ORŁEM “WPROST” – statuetka ta przyznawana jest osobom, które wykazały szczególne zainteresowanie i wkład w sprawy na polu międzynarodowym oraz działania na rzecz wzmocnienia polskiej gospodarki. Odznaczenia państwowe pan Maciej otrzymał m.in. w roku 2016. Wtedy został uhonorowany medalem “Pro Patria” w uznaniu za swoje działania prowadzące do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i świadomości prawnej w Polsce. W 2014 roku otrzymał natomiast tytuł “Człowieka Wolności i Niepodległości”. Ciekawostką jest też to, że w połowie roku 2019 do obiegu przez Pocztę Polską został wprowadzony znaczek pocztowy z wizerunkiem pana Macieja.