Orła

Orzeł WPROST – działalność publicystyczna Macieja Lisowskiego

Działalność Macieja Lisowskiego obraca się nie tylko wokół interwencji związanych z działaniem fundacji Lex Nostra. Dyrektor znajduje czas również na inne formy popularyzacji swojego światopoglądu, polegającego na pomocy słabszym i pokrzywdzonym, szczególnie tym, którzy padli ofiarami aparatu państwowego. Pan Maciej jest aktywnym publicystą-edukatorem, wyjaśniającym na łamach magazynów lub dzienników telewizyjnych i internetowych niejasne zagadnienia prawne i biznesowe. 

Wprost

To jeden z najpopularniejszych i najczęściej cytowanych w polsce tygodników opiniotwórczych. Znajdziemy tam artykuły osób powiązanych z różnymi opcjami politycznymi, co świadczy o jego rzetelności. To pewnie jeden z powodów, dla których pan Maciej Lisowski utrzymuje dobre kontakty z przedstawicielami tygodnika, w którym publikowane są często artykuły pana Macieja, lub bezpośrednio z nim związane – na przykład te o działalności i interwencjach Lex Nostra. Jeśli jesteście zainteresowani, by zapoznać się z publikacjami Pana Macieja lub tymi, które opisują skandale, którymi zajęła się jego fundacja, zachęcamy do odwiedzenia zakładki “Fundacja w mediach” na stronie Lex Nostra.

W 2019 roku pan Maciej Lisowski dostąpił zaszczytu, jakim było otrzymanie orła Wprost. To nagrody przyznawane corocznie, od roku 2016 najbardziej efektywnym przedsiębiorcom oraz osobom działającym na rzecz małej ojczyzny czy niosącym pomoc innym. Orzeł Wprost to statuetka, którą nagradza się osobistości, mające wyraźny wkład w rozwój Polskiej gospodarki oraz kultury prawnej. Pan Maciej chodź działa głównie w Warszawie statuetkę odebrał jako laureat z województwa Podlaskiego, ponieważ tam znajduje się jego rodzinne miasto – Białystok.

Statuetki Orłów Wprost są nawiązaniem do nagrody, którą otrzymał wydawca Wprost, Michał Maciej Lisiecki od instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, za to, iż w codziennej działalności pozostał patriotą działającym na rzecz rozwoju naszego kraju. W związku z tym sam model statuetki nawiązuje do godła z białym orłem, które wisiało od roku 1945 w siedzibie rządu II RP w Londynie. 

Inne formy działalności publicystycznej

Pan Maciej, jako osoba z doświadczeniem i rozległą wiedzą na temat prawa zyskał sobie miano rzetelnego opiniotwórcy. Świadczy o tym chociażby funkcja asystenta do spraw społecznych, którą pełnił, wspomagając posła i marszałka seniora Kornela Morawieckiego. Maciej Lisowski w trakcie swojej kariery pojawiał się w wielu programach publicystycznych – zarówno telewizyjnych (Superstacja, Interwencja w polsacie), radiowych (np. w Polskim Radiu 24, RMF czy RadiuPlus), jak i internetowych (Wpolsce.pl, NaTemat.pl, NTV). Jednym z problemów, z którymi stykają się fundacja i pan Maciej jest pomoc uchodźcom. Obecnie pomaga on w akomodacji i zapewnieniu warunków mniejszości białoruskiej, która ze względu na represje płynące z działalności tamtejszego aparatu państwowego jest zmuszona uciekać z kraju. Więcej informacji na ten temat znajdziesz również na stronie fundacji Lex Nostra.