Działalność medialna Macieja Lisowskiego

Osoba, chcąca mieć faktyczny wpływ na tryb działania organów państwowych musi nosić miano osoby posiadającej merytoryczne przygotowanie oraz charyzmę. Przez 10 lat swojej działalności, pan Maciej Lisowski wypracował sobie miano opiniotwórcy z którym należy się liczyć. Wielokrotnie pojawiał się w mediach, zarówno państwowych, jak i niezależnych, w roli eksperta w dziedzinie prawa i sądownictwa. Przez lata gościł on na łamach m.in. tygodnika Wprost, NaTemat, oraz w obiektywie kamery Polsatu, TVP, telewizji WPolsce czy Superstacji.

Bój o sprawiedliwość

Walka o prawa osób pokrzywdzonych przez urzędników i niejasne przepisy prawa, często odbywa się w mediach. Dopiero odpowiednie nagłośnienie sprawy może skutkować wywarciem odpowiedniej presji na wysoko postawionych urzędnikach i poszerzenia świadomości prawnej całego narodu. Na temat jednej z takich spraw Maciej Lisowski miał okazję wypowiedzieć się w popularnej “Interwencji” transmitowanej na kanale Polsatu. To sztampowy przykład urzędniczego osądu, w którym litera prawa bierze górę nad jego sensem. Sprawa dotyczyła Pana Władysława, który sprzedał mieszkanie chorej na Alzheimera matki, by móc rozbudować dom, oraz zająć się nią i chorym bratem. Jednak według urzędniczej machiny, pan Władysław sprzedał mieszkanie nielegalnie, a rozbudowa domu jest przez nią postrzegana jako korzyść osobista i z tego tytułu jego właścicielowi kazano zapłacić 100 tys złotych, które wedle litery prawa jest on winien urzędowi. W tej i wielu innych sprawach postawę obronną przyjął pan Maciej Lisowski, biorąc pokrzywdzone jednostki pod skrzydła fundacji Lex Nostra, nagłaśniając tego typu niesprawiedliwości.

“Prawo i Pięść”

W 2019 roku ukazała się książka, będąca wywiadem-rzeką z panem Maciejem. Nosi ona tytuł “Prawo i pięść”, a porusza tematykę najcięższych i najbardziej niewiarygodnych spraw, z jakimi miał okazję borykać się Lex Nostra w ciągu ostatnich lat. Maciej Lisowski, będąc osobą zaznajomioną z przepisami prawnymi i mającą przeróżne doświadczenia z urzędnikami i władzami, pod lupę bierze w niej największe przekręty i oszustwa, oraz kompletne wypaczenie zasad etycznych i wykorzystywanie funkcji państwowych do osiągnięcia prywatnych korzyści materialnych.